Ledelsen for Marjatta Skolehjem og voksencentre

Ledelse

Daglig ledelse

Leder af Marjatta samt forstander for Skolehjemmet.

Bernhard Schmitz - bfsc@marjatta.dk

Tlf. 56517837

Leder af Udviklingscentret.

Terje Erlandsen - teer@marjatta.dk

Tlf. 56517865

Leder af Voksenbostederne.

John Bay Sørensen - jbso@marjatta.dk

Tlf. 20440488

Leder af administrationen

Thomas Meyhoff Crone - tmcr@marjatta.dk

Tlf. 56517877 og 23701357


Skolehjemmet


Forstander Bernhard Schmitz - bfsc@marjatta.dk


Viceforstander Tine Bay Sørensen - tws@marjatta.dk

Gruppeleder Bøgen
René Jakobsen - jrb@marjatta.dk

Gruppeleder Linden
Betina Bonne Lindegaard - bbli@marjatta.dk

Gruppeleder Lærken
Maren Eikard - amea@marjatta.dk

Gruppeleder Birken
Sonja Aagaard - sbaa@marjatta.dk

Gruppeleder Skovbrynet
Tina Møgelgaard Jensen - timj@marjatta.dk

Gruppeleder Skovvænget
Susanne Raberg - srab@marjatta.dk

Gruppeleder Kastanjen/NinahNaustHuset
Tina Lauridsen - tilu@marjatta.dk

Gruppeleder i Skolen
Gertie Sparholt Rasmussen - gspa@marjatta.dk
 


Voksencentrene


Forstander på Voksencentrene
John Bay Sørensen - jbso@marjatta.dk


RISTOLAHAVEN


Forstander på Ristolahaven
John Bay Sørensen - jbso@marjatta.dk

Gruppeleder Skovhuset
Per Frederiksen - pfi@marjatta.dk

Gruppeleder Damgårdshus
Thor Rafnsson - gur@marjatta.dk

Gruppeleder Fjordhuset
Anne Marie Petersen - apts@marjatta.dk

Gruppeleder Pilehuset
Lisbet Marquardt - lkma@marjatta.dk

Gruppeleder Bøgehuset
Mette Ryom-Røjbek - mry@marjatta.dk

Leder for værkstederne på Bredeshave

  • Cafe Bredeshave
  • Butik Pilti
  • Haveholdet

Maja Bech - majbe@marjatta.dk


VIDARSLUND

Forstander på Vidarslund
Jens Påbøl Hegli -
jphe@marjatta.dk

Gruppeleder Bredasblik
Mette Bergø - mber@marjatta.dk

Gruppeleder Gyldenkam
David Griffiths - dvg@marjatta.dk

Gruppeleder Idunhuset
Janne Christoffersen - jsch@marjatta.dk

Gruppeleder A-huset
Nina Ganneskov - ngs@marjatta.dk


SAMPOVIG

Forstander SampoVig
Sonny Frem - sof@marjatta.dk

Gruppeleder på Lærkegården
Simon Højris Bendtsen - shps@marjatta.dk

Gruppeleder Svalebo
Mette Nielsen - mnil@marjatta.dk

Gruppeleder Tranekær
Mette Nielsen - mnil@marjatta.dk

Gruppeleder Vibehuset
Simon Højris Bendtsen - shps@marjatta.dk

Gruppeleder A-Huset SampoVig
Lidia Bjørndal Foustanou - lbfo@marjatta.dk
 


Sofiegården:

Forstander Sofiegården
Anne-Grethe Jakobsen - ahjk@marjatta.dk

Gruppeleder Hybenholt
Annelise Kjerside Hansen - aehl@marjatta.dk

Gruppeleder Odiliegården
Bettina Profit - bkpr@marjatta.dk

Gruppeledere Maria Haven
Pia Stysiek - psc@marjatta.dk
Pia Rømer - pir@marjatta.dk

Gruppeleder A-Huset Sofiegården
Kristoffer Petersen - kspr@marjatta.dk


Værkstederne:

Leder for værkstederne:
Forstander Bernhard Schmitz - bfsc@marjatta.dk

Gruppeleder Snesere værkstedet
Per Abildgaard - pajc@marjatta.dk

Gruppeleder Strandhøjgård
Axel Simonsen - axs@marjatta.dk

Gruppeleder Gartneriet - Viderslund
Sjak Boot - jabt@marjatta.dk